Kolory dachów i rynien

To nie tylko paleta barw.

Paletę barw Plannja tworzą kolory, wśród których znajdujemy klasyczne oraz bardzo współczesne i modne odcienie. Plannja Colour System to najnowocześniejszy tego typu system dostępny na rynku budowlanym. Kolory zostały starannie wybrane z palety barw Matki Natury.

Paleta Matki Natury

Widzimy to, co jest znajome – twierdzą architekci i specjaliści w dziedzinie percepcji kolorów. Innymi słowy, każdy postrzega kolory inaczej, często stosując jako układ odniesienia świat przyrody. Plannja Colour System oparty jest na palecie barw natury. Odcienie żółci odnajdziemy patrząc na ziemię i piasek. 

 

Wachlarz organicznych kolorów

Zielona trawa, gęste korony brzóz, czerwono-żółte jesienne liście, igły sosnowe, gnijące listowie i gałązki – wszystkie te elementy mają jeden wspólny mianownik, naturę. W świecie kolorów stanowią one część harmonijnego wachlarza barw. Plannja Colour System to produkt, którego paleta odzwierciedla zmiany zachodzące w naturze w ciągu roku.

 

Wybór kolorów dla kontrastu


Oświetlenie i wzajemne oddziaływanie kolorów na siebie sprawia, że w zależności od sąsiedztwa wyglądają one inaczej. Kolor ciemnego dachu może wydawać się głęboką czernią na białej fasadzie, jednak często blednie na fasadzie bardziej kolorowej. Plannja Colour System stwarza nowe możliwości doboru kolorów na zasadzie podobieństw lub kontrastów.