Siba

Oryginalny szwedzki system rynnowy

System rynnowy Siba opracowany został bazując na bogatym doświadczeniu szwedzkich ekspertów, którzy od ponad 90 lat specjalizują się w projektowaniu i produkcji kompletnych systemów odprowadzających wodę deszczową. Orynnowanie Siba, sprawdzone w surowym klimacie Szwecji, stosowane w polskich warunkach, charakteryzuje się wysoką odpornością na mróz, lód oraz niskie temperatury. Nawet podczas największych mrozów rynny nie pękają i wytrzymują zdarzające się nawisy śnieżne. Najwyższej jakości surowce oraz zaawansowane procesy technologiczne stosowane przy produkcji orynnowania pozwalają udzielić 30-letniej gwarancji na stalowe systemy odprowadzające wodę deszczową.

Gwarantowana jakość rynien

Systemy rynnowe Siba wykonane są w całości z blach stalowych. Do wytwarzania rynien stalowych wykorzystuje się surowiec z najczystszych, skandynawskich złóż żelaza. Dbając o bardzo wysoką trwałość produktów stal poddaje się specjalnym procesom technologicznym. Jest ona cynkowana na gorąco, a następnie powlekana kilkoma warstwami ochronnymi. Dodatkowym zabezpieczeniem orynnowania wykonanego ze stali jest unikalna powłoka Hard Coat Glossy. Chroni ona elementy systemu przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo tworzy na nich śliską, idealnie gładką powierzchnię, która znacznie przyspiesza spływanie wody. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania szerokich rynien, psujących estetykę budynku.

System Siba gwarantuje, iż oferowane przez nią stalowe systemy orynnowania Siba powlekane fabrycznie nie będą ulegały perforacji spowodowanej korozją, powodującą przeciekanie, w wyniku wadliwej produkcji lub wad materiału przez okres 30 lat od daty zakupu. Dotyczy to środowiska o kategorii korozyjności C1-C2.

Kiedy działa gwarancja

Prawidłowa, zgodna z wymogami instalacja systemu orynnowania Siba stanowi jeden z podstawowych warunków obowiązywania gwarancji. Montaż nie jest skomplikowany ani nie wymaga specjalistycznych narzędzi, gdyż Siba charakteryzuje się prostą konstrukcją. Powinien on nastąpić nie później niż 6 miesięcy od daty zakupu. Należy zastosować łączniki oraz zgrzewy odpowiednie dla danej klasy korozyjności. Ważna jest bieżąca ochrona orynnowania przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Jedynym wymogiem konserwacyjnym jest coroczne usuwanie liści oraz innych zanieczyszczeń, które mogą zalegać we wnętrzu rynien.

Zastosowanie się do powyższych wymogów jest konieczne, aby system odprowadzania wody z dachu służył nam przez wiele lat. W przypadku powstania jakiejkolwiek wady objętej gwarancją, systemy Siba podlegają wymianie. Firma zobowiązuje się dostarczyć klientowi nowy wyrób z aktualnej oferty, w czasie nie dłuższym niż 60 dni.