Plannja i Ruukki Construction

Połączenie Plannja i Ruukki – nowa, bardziej efektywna obsługa klientów indywidualnych i firm dekarskich

Należąca do SSAB marka Plannja oraz dywizja budowlana Ruukki połączyły się, tworząc nową dywizję – Ruukki Construction – obsługującą klientów z branży budowlanej. Przeczytaj więcej w informacji prasowej>>

Kontynuacja dotychczasowej strategii

Fuzja Plannja i Ruukki nie ma bezpośrednich konsekwencji dla naszych usług i produktów. Będziemy kontynuować obsługę naszych klientów w taki sam sposób, jak dotychczas. Także osoby kontaktowe pozostają bez zmian, a umowy i zamówienia mają oczywiście nadal moc obowiązującą. Jak do tej pory, będziemy nadal rozwijać naszą współpracę i dążyć do zapewnienia wysokiej jakości usług.

Jednym z warunków Urzędu Ochrony Konkurencji Komisji Europejskiej dotyczących połączenia SSAB z Rautaruukki, było odsprzedanie przez SSAB firmy Plannja Oy w Finlandii. Oznacza to, że zakłady produkcyjne Plannja Oy w Joutseno oraz lokalne sklepy fabryczne i biura sprzedaży zostaną sprzedane osobom trzecim, a ich działalność prowadzona będzie przez nowych właścicieli. Działania związane z przygotowaniem do sprzedaży nie mają wpływu na działalność firmy. Zobowiązania Plannja Oy dotyczące sprzedaży, produkcji i dostaw będą kontynuowane zgodnie z obowiązującymi umowami.

 

Rozległe doświadczenie w branży dachowej

Do właścicieli domów i specjalistów z branży dekarskiej kierujemy naszą ofertę produktów dachowych marek Plannja i Ruukki, dostępnych za pośrednictwem tej samej rozległej profesjonalnej sieci dystrybucyjnej co dotychczas. Produkty dachowe i związane z nimi usługi dostępne są także w punktach obsługi Ruukki Express i Plannja.

Dachy i produkty dachowe produkowane są w 11 zakładach w Finlandii, Szwecji, Estonii, Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie.

Ruukki Construction to należąca do SSAB międzynarodowa dywizja oferująca klientom lokalną obsługę. Zatrudnia łącznie około 3500 pracowników, a jej centrala znajduje się w Helsinkach w Finlandii.