Dbamy o środowisko naturalne

Środowisko naturalne jest zawsze w centrum naszej uwagi

Stal jest najbardziej ekologiczny materiałem występującym w budownictwie. Jest jednocześnie podstawowym materiałem, z którego wytwarzamy produkty w Plannja. Stal może być poddawana recyklingowi nieskończoną ilość razy bez utraty jakości i swoich właściwości.


Najczystsza ruda żelaza pochodząca ze szwedzkich złóż, uncja węgla i jedna trzecia stali z recyklingu! To jest receptura na stalowe blachy Plannja. Walcowane na gorąco blachy są następnie malowane ochronnymi  powłokami. W kolejnym etapie blachy profilujemy, aby stanowiły piękną dekorację dachów i elewacji budynków. Pokolenie później blachy mogą być usunięte i poddane recyklingowi w 100%.


Środowisko naturalne jest zawsze w centrum naszej uwagi. Dlatego stale udoskonalamy nasze produkty. Obecnie wprowadzamy przyjazne dla środowiska powłoki na bazie oleju rzepakowego. Nieustannie pracujemy również nad optymalnymi rozwiązaniami transportowymi i próbujemy, na ile jest to możliwe, wytwarzać produkty w krajach, w których cieszą się one największym zainteresowaniem. „Close-by” to nasza koncepcja na prowadzenie biznesu.


Większość spółek Plannja prowadzi politykę skutecznego i optymalnego wykorzystania surowców, energii i innych zasobów naturalnych. Nasze procesy technologiczne i produkcyjne są stale kontrolowane. Od grudnia 2004 r. firma Plannja posiada Certyfikat ISO 14001.